lets talk about it

Let’s talk about it: Dzień denimu i kampania Guess

23. kwietnia czyli nie tak dawno tem odbył się światowy dzień denimu. W akcji tej nie chodzi tylko o to aby założyć jeansy. Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi na przemoc seksualną czy gwałt. Historia tego dnia sięga roku 1992 (Włochy), kiedy to 18-letnia dziewczyna oskarżyła swojego instruktora o gwałt. Wyrok skazujący uchylono ze względu na jeansy. Sąd uznał, że były one tak obcisłe, że mężczna nie mógł ich ściągnąć bez zgody dziewczyny. Po tych wydarzeniach na ulice wyszły kobiety w jeansach i z sztandarami „JEANS-ALIBI NA GWAŁT”. Akcję tę wsparły kobiety z innych państwa np. USA. W Kaliforni dzień 23. kwietnia uznano za oficjalny międzynarodowy dzień denimu.

image

Do tej kampanii przyłączyły się również znanae marki. W tym roku jest to Guess pod hasłem ” PEACE OVER VIOLENCE”. Przekaże on organizacji non-profit 2$ od każdej spredzanej pary jeansów. Kampania trwa do 29 kwietnia.

WOW!!To chyba kolejny dowód na to, że jeansy doprowadziły do światowej rewolucji. Ja oczywiście w czwartek ubrałam dżinsy 🙂 A wy?  Polecam poinformować znajomych o tym dniu i jego historii.

Laura

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s