fashionpedia

Kultowe torebki

Przez świat okrzyknięte it-bags, albo po prostu kultowe torebki. Czy tak, czy tak będziemy je nazywać, to nie ma znaczenia. Ważne, że pokochały je miliony kobiet na świecie, dlatego są tak cenne dla miłośników mody.  Z historią ich powstawania łączyły się przeróżne anegdoty np. Chanel 2.55, czy Hermes Kelly ( post na temat Grace Kelly ).

Chloe Faye, Chloe Drew

Jest to projekt Clare Waight Keller. Zawładneły one światem mody w 2015 roku, wystarczy wpisać nazwę do wyszukiwarki i wyskoczy nam miliony zdjęć, a w roli głównej Chloe.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Chanel 2.55, Chanel Flap, Chanel Boy

2.55 została stworzona przez samą Chanel, więc chyba nie muszę nic więcej mówić na jej temat. Musimy uznać ją za kultową. Po 50 latach od powstania w 2005 roku ponownie dzięki Karlowi Lagerfeldowi weszła do produkcji. Wersja ze skrzyżownymi literkami CC powstała w latch 80. i nazywamy ją Classic Flap. I najmłodszy Boy, który wcale nie zostaje w tyle.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Balenciaga Motorcycle

Wypromowana dzięki Kate Moss, bo tak na prawdę gdyby nie ona pewnie nikt nie znałby dzisiaj Motorcycle. A to za sprawą tego, że wedłyg zażądu Balenciaga skóra, z której jest wykonan torebka jest za miękka. Naszczęście modelka od pierwszego wejrzenia się w niej zakochała.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Monogram Saint Laurent Tassel Satchel

Najsłynniejsze to te ze złotym albo srebrnym łańcychem. Co ciekawe nadal widniej na nich napis YSL, pomimo tego, że firma nazywa się juz Saint Laurent.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Aleksander Wang Rocco

Stosunkowo młoda jak na it bag, ponieważ powstała w 2009 roku. Ale cóż zrobić, że dzięki sportowej wersji i eleganckiemu wykończeniu, podbiła serca wielu kobiet.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Celine Luggage

Kolejna jeszcze młodsza od poprzedniczki torebka, powstała od okiem Phoebe Philo w 2010 roku. Jej jedną z największych zalet jest to, że klientki mog sobie dobrać dowolne kolory skór.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Louis Vuitton Speedy

Zaprojektowana przez Georges Vuitton w 1932 roky. Ulubienica Audrey Hepburn. Miała kilka wersji, ale najbradziej znana jest ta z Monogramem Canvas. LV aby zaradzić masowemu podrabianiu wzoru, postanowili wprowadzić do ich salonów, możliwość zamieszczenia swoich inicjałów na torebce.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Louis Vuitton Twist MM

Zbiera coraz większą rzeszę fanów. Niezwykle nowoczesna, a zarazem klasyczna. W wersji wieczorowej albo w graffiti.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Hermes Birkin

Stworzona na życzenie Jane Birkin. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych torebek świata. Powstała w latch 80. a dzisiaj zapracowała na miano kultowej.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

zdj.Pinterest

To tylko niektóre z nich.
Jakie są wasze ulubione torebki?
Jaki model uważacie za kultowy?

Laura

Reklamy
Zwykły wpis

One thought on “Kultowe torebki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s