lets talk about it, live with less

H&M x eco

Coraz więcej firm odzieżowych, aby poprawić swój wizerunek wśród społeczeństwa, decyduje się na różne kampanie proekologiczne. Całkiem niedawno z taką inicjatywą wyszedł także H&M. Postanowili stwożyć własny konkurs H&M’s Global Challange Award, polega on na znalezieniu najlepszego pomsłu na przetwarzanie tkanin. Firma zdeklarowała się co roku najlepszej koncepcji podarować milion dolarów.

aed4079cbc28c794b0d8ed91c5bd5ae0

zdj.Pinterest

Wiele osób już próbowało, podjąć się tego zadania. Jednak przeważnie tkaniny ekologiczne są gorszej jakości, a także ich produkcja jest droższa, dlatego też większość materiałów trafia na wysypiska śmieci, czy spalarnie. Powiedźmy sobie szczerze – mało eko.

6ba3cec87048c7d92ad16f91e8fb92f4

zdj.Pinterest

W Polsce istnieje firma taka jak VIVE Textile Recycling, która zajmuje się przetwarzaniem starych ubrań, a nastepnie rozsyłaniem ich do sklepów, czy second-handów. Do współpracy ze sobą zaangażowała także Mariusza Przybylskiego, który stworzył linię Transplantacja.

68a849330b5cd72280d3356260f3398f
zdj.Pinterest

Zastanówmy się… z jednej strony wiele osób mówi, że nie wydaje dużo pieniędzy na ubrania, bo sie to nie opłaca. Ale czy nie lepiej mieć w szafie jedną porządną koszulę, niż pięć, które po jednym praniu będą do wyrzucenia ?

Jakie jest Wasze zdanie ?
Jakie inne marki/firmy podjęły się być eko ?

Nineczka

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s